ANGİKAD’dan kadın girişimcilere yeni proje

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle “Girişimcilik Yolu” projesini, Hatay, Osmaniye, Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde yeniden başlamak ve yeni iş fikirleriyle hayat bulmak isteyen kadınlar için hayata geçiriyor.

Proje, daha önce işletmesini kaybetmiş ya da yeniden başlamak isteyen kadın girişimciler ile işletme yönetimine kadın yönetici getirmiş ve kadın istihdam oranı en az %50 olan erkek girişimcilerin işletmelerini hedeflemektedir.

2024 yılında, 30 kadın girişimciye sürdürülebilir bir işletme kurabilmesi için:

  • İş modeli, finans, pazarlama gibi alanlarda eğitimler,
  • Tecrübeli mentorlardan alınacak mentorluk desteği,
  • Geniş bir network imkanı,
  • İş birlikleri ile
  • Demoday ve tanıtım desteği sunacak.

Lansmanda konuşma yapan ANGİKAD Başkanı Gözde Diker, “temel amacımız kadınların sürdürülebilir işletmeler kurmalarına teşvik ve bu bölgelerde kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi, kadın istihdamının artırılması.

Bu çalışmalarla, bölgesel ekonomik kalkınmaya ve fırsat eşitliğinin sağlanmasına önemli bir katkı sağlayacağız.

“Girişimcilik Yolu ‘Dönüşüm’ projemizle yaratılan her yeni iş fırsatının, daha hızlı iyileşmeye destek, umut ve örnek olacağına yürekten inanıyoruz.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Kadın gücü ve direnci, yalnızca tarih sayfalarında değil, yaşamın her alanında derin izler bırakmıştır. Bugün ise bizlere ilham kaynağı oluyor.

Biliyoruz ki bitmeyen bu ilham ve bu ruh, bugün de deprem bölgesinde kadınların yeniden güç kazanıp hayata tutunmalarına yardımcı olacak, projemizde de hayat bulacaktır.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x